Doprava zdarma při nákupu nad 899 Kč

Jak změřit velikost prstenu

Plánujete koupi prstenu, ale nevíte, zda vám bude sedět?

Postupujte podle návodu a koupíte si prsten, který vám bude sedět jako ulitý. Ukážeme vám i návod, jak vybrat správnou velikost prstenu v případě, že ho kupujete jako dárek pro přítelkyni nebo blízkou osobu.

Způsobů, jak změřit velikost prstenu, je více. My vám ukážeme ty nejlepší. Zvládnete je hravě doma, svépomocí a bez problémů.

Dva nejlepší způsoby, jak zjistit velikost prstenu

Potřebnou velikost prstenu začněte měřit tehdy, když máte normální teplotu rukou. Nesmí být ani příliš studené, ani teplé.

1. Určení velikosti pomocí papíru 

Vezměte si čistý bílý papír a vystřihněte proužek o šířce 2-3 mm a délce cca 10 cm. Proužek silně stáhněte tam, kde budete prsten nosit, a udělejte perem čárku na místě, kde se proužek spojí. Následně přiložte proužek k pravítku a změřte délku od kraje k rysce. Výsledná velikost v milimetrech je vaše velikost. (přikládáme obrázek + video)

 

Video návod:

Dejte si pozor na:

  • Pokud papírek nestáhnete dostatečně, může se stát, že vám bude prsten volný.
  • Berte v potaz i kloub, přes který musíte prsten navléct. Volte proto prsten o jedno číslo větší.

Teď už víte, jaký obvod prstenu potřebujete. Můžete tedy bezpečně pokračovat v nákupu. V případě, že vám nebude sedět, ho jednoduše zdarma vrátíte :) . Pokud si chcete být ale úplně jistá, pokračujte ve čtení a zkuste metodu číslo 2. Výsledky můžete porovnat. 

 2. Určení velikosti pomocí prstenu, který máte doma

Pro měření využijte prsten, který máte doma. Vezměte si posuvné měřítko neboli šupleru (viz obrázek), protože je velmi přesné, a změřte vnitřní průměr prstenu. Výsledné číslo je průměr prstenu, který potřebujete.

Tip: Nedoporučujeme použít pravítko, protože velikost nemusí sedět.

Posuvné měřítko.

 

Tak, teď už znáte průměr prstenu, který potřebujete. U nás udáváme velikost obvodu, ale u každého prstene je uvedená tabulka. Podle toho se můžete podívat, který obvod potřebujete. 

Výše uvedené metody vám pomohou zjistit, jakou velikost prstenu potřebujete. Pokud se trápíte a stále si nejste jistá, zda vám bude prsten sedět, můžete zajít do klenotnictví, kde vám velikost řeknou na 100 %.

Nebo zariskujte a nakupte a v případě, že vám nebude sedět, ho jednoduše vrátíte nebo vyměníte. Zdarma :)

Nekupujete prsten pro sebe, ale chcete někoho obdarovat?

Tak pojďme na to:

Jak změřit velikost prstenu, když ho kupujete jako dárek (tajně)?

Pokud chcete požádat svou přítelkyni o ruku nebo se chystáte obdarovat někoho z rodiny tak, aby o tom nevěděl, tyto způsoby jsou pro přesně vás.

Ukážeme vám způsoby, které jsou velmi účinné a přesné. Nemusíte se bát a trápit tím, zda bude obdarovanému prsten sedět. Jsou i různé metody, které jsme nezmínili, ale těm až tak nevěříme.

Vyberte si jeden ze způsobů níže a budete spokojení vy i obdarovaná.

Upozornění: Vždy se může stát, že velikost i přes veškerou snahu nebude sedět. Nezapomeňte, že prsten můžete bez problémů vrátit nebo vyměnit za větší.

Pojďme na to:

 1. Nenápadně se zeptáte

Jestli máte dostatek času, pomůže malá lest. Využijte blížící se narozeniny některého člena rodiny. Nejlépe někoho, kdo má podobné ruce jako vaše přítelkyně. Požádejte přítelkyni o pomoc s výběrem a když si bude prsten zkoušet, odhalíte její velikost.

 2. Nenápadně si půjčíte její prsten

Nenápadně si půjčíte prsten vaší přítelkyně, když usne. Podle toho prstenu pak v klenotnictví snadno zjistí velikost. Dejte ale pozor na to, abyste ho vrátili. Vaše budoucí obdarovaná si může snadno všimnout, že jí něco chybí.

Dávejte také pozor na to, aby prsten seděl na správný prst a správnou ruku. V případě, že kupujete zásnubní prsten, je to velmi důležité.

 3. Zeptejte se někoho z rodiny nebo přátel

Využijte sestru nebo maminku své přítelkyně. Mohou vám být při zjišťování velikosti prstenu velmi nápomocné. Nebojte se je tak zasvětit do svých záměrů.

Mohou použít různé způsoby nebo zajít s vaší přítelkyní na nákupy a zastavit se i v klenotnictví, kde nenápadně při zkoušení zjistí velikost a potom vám ji prozradí.

 4. Změřte velikost, když spí

Když vaše přítelkyně usne, můžete se pustit do měření pomocí posuvného měřítka a změřit vnitřní průměr prstenu (postup zmíněný výše).

Je to jednoduchý a účinný způsob. Ale pozor, abyste trefili správný prst.

 5. Prostě se zeptejte

Pokud si chcete být na 100 % jistý, prostě se své milované zeptejte. To, že se zeptáte na velikost prstene, ještě neznamená, že jste vyzradili celé překvapení. Bude zvědavá a o to víc se bude těšit. 

Navíc nebude vědět, kdy a při jaké příležitosti ji o ruku požádáte, takže překvapení určitě nepokazíte.

 Závěr:

Na závěr připomínáme, že i nejlépe zvolená metoda tajného měření nikdy nezaručí, že bude prsten perfektně sedět. To zjistíte až ve chvíli, kdy prsten milované osobě odevzdáte a ta si ho bude moci vyzkoušet. 

Výše zmíněné metody jsou ale velmi přesné. Ale v případě potřeby se dá prsten bez problémů vyměnit nebo vrátit.

Teď, když už víte, jakou velikost potřebujete, se podívejte na naše nejprodávanější prsteny pro každou příležitost, možná se vám některý zalíbí.

  Doprava od 49 Kč nebo zdarma od 899 Kč

  14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu